Ливърпул не допусна грешка в трудно гостуване

След два изиграни кръга Ливърпул е единственият отбор, който не е допускал гол във Висшата лига Снимка: Getty Images

Ливърпул победи Кристъл Палас с 2:0 като гост в последния мач от втория кръг на Висшата лига.

Гостуването в Лондон не беше леко за "мърсисайдци", но те оцеляха в трудните моменти и постигнаха втора победа от началото на сезона.

Кристъл Палас изигра добра първа част и можеше да съжалява, че губеше в резултата след края й. В 23-ата минута Наби Кейта изведе Салах сам срещу вратаря, но прехвърлящият удар на египтянина не беше добър.

След две минути Андрос Таунсенд отправи чудесен удар към Алисон, но топката срещна гредата.

В 44-ата минута Ливърпул получи дузпа за нарушение на Мамаду Сако срещу Мохамед Салах. Джеймс Милнър прати Хенеси в противоположния ъгъл и откри резултата.

След почивката Алисон показа класа при изстрел от фаул на Лука Миливойевич, а по-късно стражът спаси и шут на Заха. Ливърпул не успяваше да реши мача с втори гол при контраатаките си.

В 75-ата минута Салах се откъсна сам срещу Хенеси, а Бисака го фаулира в гръб и получи директен червен картон. Домакините доиграха с човек по-малко, но до самия край опитваха да изравнят.

В 93-ата минута след корнер за Палас, Ливърпул направи поредната си контраатака, Салах изведе Садио Мане, а сенегалецът финтира вратаря и на празна врата направи 2:0.