Арсенал и Хъл ще преиграват за ФА къп, Евертън продължава

Уелбек и Алексис този път не успяха да помогнат на Арсенал и ще има преиграване.

Арсенал завърши 0:0 с гостуващия втородивизионен Хъл Сити в мач от петия кръг на турнира за купата на Футболната асоциация на Англия.

Лондончани имаха огромно превъзходство на "Емиратс", но не успяха да преодолеят отличния вратар на съперника Елдин Якупович, който направи около дузина спасявания, част от които впечатляващи.

В 12-ата минута Якупович се справи с удар от упор с глава на Дани Уелбек. Четвърт час по-късно той отрази с крак шут по тревата на Тио Уолкот от наказателното поле, за да запази нулевото равенство до почивката.

В началото на втората част отново стражът на Хъл беше блестящ след изстрел на Уолкот от десетина метра, а след това в 70-ата минута той отрази и шут от границата на пеналта на резервата Оливие Жиру.

Друга резерва Соне Алуко можеше да донесе сензационен успех на гостите. В 86-ата минута той получи пас на десетина метра от вратата от Том Хъдълстоун, но от въздуха стреля право в Давид Оспина, регистрирайки единствения точен удар на Хъл в мача.

В добавеното време Алекс Окслейд-Чембърлейн пък беше близо до победно попадение за Арсенал, но от 6-7 метра с глава не успя да преодолее Якупович.

Борнемут пусна много резерви и загуби с 0:2 от Евертън. Рос Баркли и Ромелу Лукаку донесоха успаха на "карамелите".

Рединг победи гостуващия елитен Уест Бромич с 3:1 и също се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на английската Футболна асоциация. След безинтересно първо полувреме на "Мадейски Стейдиъм" Дарън Флечър изведе гостите напред в резултата след асистенция в наказателното поле на Саломон Рондон.

Само пет минути по-късно домакините изравниха. Пол МакШейн се разписа с глава след центриране от фаул на Оливър Норууд. Ново центриране на Норууд от фаул донесе и втори гол за Рединг, след като Майкъл Хектор засече с глава отблизо за 2:1. В добавеното време Лукас Пиазон реши всичко с трето попадение след пас на Ола Джон.

Уотфорд от Висшата лига се наложи трудно с 1:0 над втородивизионния Лийдс Юнайтед и също вече е четвъртфиналист. На "Викаридж Роуд" Скот Уутън си вкара автогол в 53-ата минута при опит да изчисти след центриране на Бен Уотсън от дясно. Домакините владееха инициативата до края, но не успяха да стигнат до ново попадение.