Евертън унижи безидеен Юнайтед. Топ 4 е под сериозен въпрос

"Карамелите" смазаха "дяволите" Снимка: Getty Images
"Карамелите" смазаха "дяволите"

Евертън унижи Манчестър Юнайтед с 4:0 на своя „Гудисън парк“ и постави под много сериозни съмнения класирането на „червените дяволи“ за Топ 4 в края на сезона.

Начало на разгрома даде Ричарлисон още в 13-ата минута. Бразилецът разстреля Де Хеа, след като бе оставен да стреля отблизо. В 28-ата Гилфи Сигурдсон покачи на 2:0 с хубав удар извън наказателното поле.

През втората част „карамелите“ вкараха нови два гола, а футболистите на Юнайтед гледаха безучастно.

Люка Дин направи резултата класически с безмилостен изстрел от границата на наказателното поле в 58-ата минута, а шест по-късноТио Уолкът довърши унижението на гостите.

Тимът на Оле Гунар Солскяер пък не успя да отправи нито един точен удар към вратата на Джордан Пикфорд, докато Де Хеа не само допусна четири гола, но трябваше да прави и още четири спасявания, като веднага след третия гол изби топката от голлинията след директно изпълнение на корнер от Сигурдсон.

След победата Евертън има вече 49 точки и се изкачи на седмата позиция. Шести е именно Юнайтед с 64, на две зад Челси и Арсенал и на още една зад третия Тотнъм.

Загубата бе четвърта в последните пет мача и шеста в последните осем за „червените дяволи“, като в този период Юнайтед отпадна от ФА Къп и Шампионската лига, а сега може и да загуби шансовете си за класиране в Топ 4.