Англия трепери за отборите си и Бейл

Гарет Бейл се контузи лошо, а Тотнъм има много тежка задача в реванша с Базел.

Фернандо Торес (2) и Виктор Моузес вкараха за Челси и донесоха солидно 3:1 срещу Рубин в първи четвъртфинал от Лига Европа. На трибуните на стадион "Стамфорд Бридж" имаше едва 47 привърженици на гостите, което е своеобразен антирекорд за турнира.

Този мач се оказа и единственият приятен момент за английската армада тази вечер, след като от трите представителя на Висшата лига в турнира, само Челси спечели. И няма да е чудно, ако остане единствен защитник на честта на Англия в Европа след този етап и от двата турнира.

Бенфика победи с 3:1 у дома Нюкасъл, след като гостите поведоха с ранен гол на Папис Сисе. Но португалците обърнаха с попадения на Родриго, Лима и Оскар Кардосо (дузпа). На два пъти Нюкасъл уцели гредите, а в мача се случи и комична ситуация. При дузпата за Бенфика защитникът на англичаните Стивън Тейлър игра очевидно с ръка, но се хвана артистично за слабините, сякаш е ударен там от топката. Съдията не се подведе и посочи бялата точка.

Тотнъм остана в играта с  2:2 у дома срещу Базел, дошло след 0:2 до 34-ата минута. Швейцарците поведоха чрез Щокер и Фабиан Фрай. В края на полувремето Скот Паркър направи невиждан пропуск, изумил стадиона. Халфът не вкара от границата на малкото наказателно поле, въпреки че вратарят на гостите бе паднал и вратата бе напълно свободна. С голове на Сигурдсон и Адебайор все пак Тотнъм изравни. Но загуби Гарет Бейл, може би и до края на сезона. Уелската фурия се контузи в последните секунди, обръщайки ужасяващо глезена си. Надеждите са, че няма счупване или увредени връзки, но резултатите от изследванията ще са ясни в петък.

Фенербахче излъга Лацио с два късни гола в последните 11 минути - 2:0. Гостите играха през цялото второ полувреме с 10 души след изгонването на Онаси.