Юве взе градското дерби, но трепери за Игуаин

Все още не се знае колко сериозна е травмата на аржентинеца.

Ювентус победи Торино с 1:0 като гост на стадион "Олимпико Гранде Торино" в мач от 25-ия кръг на Серия "А". Алекс Сандро беше точен в 33-ата минута.

Още в първата атака на гостите Салваторе Сиригу плонжира пред Игуаин, като изби топката от краката на нападателя, но падна върху левия глезен на аржентинеца, който имаше нужда от лекарска помощ.

Няколко минути по-късно се върна на терена, но в 13-ата пожела да бъде сменен, тъй като болката не му позволяваше да продължи срещата. На негово място влезе Федерико Бернардески.

И италианският национал имаше участие в гола. Той преодоля Кристиян Молинаро и центрира остро, а Сандро от два метра засече в празната врата.

Победата бе девета поредна за Юве в първенството и тимът изпревари поне за няколко часа лидера Наполи, който приема Спал.