Челси стигна до обрат с гол от безобразна засада

Голът на Лофтъс-Чийк беше редовен, но не и този на Аспиликуета преди това Снимка: Getty Images
Голът на Лофтъс-Чийк беше редовен, но не и този на Аспиликуета преди това

Челси постигна скандална победа с 2:1 в гостуването на Кардиф и се задържа максимално близо до топ 4 в класирането на Висшата лига.

С щедра съдийска помощ играчите на Маурицио Сари стигнаха до пълен обрат в Уелс, след като Виктор Камараса изведе домакините напред в началото на втората част. Той се разписа от воле след атака от тъч и вяла игра на защитниците на Челси.

Сари вкара от скамейката Еден Азар и Рубен Лофтъс-Чийк, но положението на лондончани продължаваше да изглежда тежко.

В 84-ата минута Сесар Аспиликуета изравни от очевидна засада, която реферите проспаха. После домакините поискаха червен картон за Антонио Рюдигер, който спря откъсващ се играч на противника, но бранителят беше предупреден само с жълт картон.

В 91-ата минута Уилиан центрира отдясно и Лофтъс-Чийк с глава донесе победата на Челси.

Така "сините" събират 60 т. на шестото място, колкото има и петият Арсенал, но "топчиите" са с мач по-малко. Манчестър Юнайтед и Тотнъм имат по 61 т.