Ливърпул се издъни, Челси се спаси, Сити с разгром

Новото попълнение на Челси Миши Батушай върна отбора в мача, след като изравни на Уотфорд 10 минути преди края. Диего Коста завърши обрата в 87-ата минута

Вторият официален мач на Антонио Конте като треньор на Челси също завърши с драматична победа в края. И герой отново беше Диего Коста.

Този път "сините" победиха в гостуването на Уотфорд, след като до 80-ата минута изоставаха с 0:1. Етиен Капуе откри резултата за домакините в 55-ата минута, но в 80-ата резервата Миши Батушай вкара първото си попадение за Челси. Три минути преди края Диего Коста закова за 2:1 след страхотна дълга топка от Фабрегас, който също беше влязъл като резерва, и така донесе втората победа на Челси от два мача.

В същото време Ливърпул се издъни при гостуването на Бърнли и загуби безславно с 0:2. Мърсисайдци получиха гол още във втората минута, когато им отбеляза Сам Воукс. В 37-ата Андре Грей вкара втори гол за Бърнли след контраатака, а през второто полувреме Ливърпул така и не успя да се върне в мача.

В ранния мач днес Манчестър Сити разгроми с 4:1 Стоук като гост и без особени проблеми се изкачи на първо място с две победи от два мача. Серхио Агуеро вкара два гола през първото полувреме, като първият беше от дузпа за нарушение на Шоукрос срещу Отаменди. След почивката Стоук намали от пресилена дузпа чрез Боян Къркич, но влезлият като резерва Нолито вкара още два гола в самия край.

Така освен Сити, с 6 точки от два мача дотук са Манчестър Юнайтед, Челси и отписваният преди началото на сезона Хъл, който днес победи Суонзи като гост с 2:0.

В късния днешен мач шампионът Лестър и завършилият на второ място миналия шампионат Арсенал направиха 0:0.