Челси мина през дузпи и завърши с 9 души, за да продължи напред в ФА Къп

Азар и Кабайеро показаха здрави нерви, а Челси се измъкна от сложна ситуация, за да продължи напред Снимка: Getty Images

Челси мина през голяма драма на своя "Стамфорд Бридж" срещу втородивизионния Норич, за да се класира напред в турнира за Купата на Англия.

Редовното време завърши 1:1 и Челси успя да се наложи с 5:3 при дузпите, макар че завърши мача с 9 души заради червени картони в продълженията на Педро и Алваро Мората.

Домакините откриха резултата в 55-ата минута чрез Миши Батшуай, който в този мач беше титуляр вместо Мората. Нападателят се възползва от пас на Кенеди и отблизо направи 1:0.

Срещата вървеше към успех на Челси, но "сините" пропуснаха да решат мача с втори гол и получиха такъв в 93-ата минута. Тогава Джамал Люис с глава разстреля Кабайеро и прати двубоя в продължения.

Там започна драмата за Челси, като първо съдията не отсъди дузпа за нарушение срещу Уилиан, а в края на продълженията изгони с втори жълти картони последователно Педро и влезлия като резерва Алваро Мората.

Педро заслужи втория си картон заради грубо нарушение отзад, но Мората получи своите два картона за доста спорна симулация в наказателното поле и за спор с рефера впоследствие.

Така се стигна до дузпи, в които играчите на Антонио Конте показаха здрави нерви и отбелязаха при всичките си изпълнения, докато Норич пропусна още при първия си опит чрез Нелсон Оливейра и това си остана единствен пропуск от бялата точка.

Еден Азар вкара решителната дузпа, класирала отбора му в следващия кръг за Купата.