Изпуснахме поне точка в Бразилия

В първия мач не успяхме. Но в събота имаме нов шанс срещу бразилците.

Волейболистите изпуснаха да измъкнат поне точка при първото си гостуване в Бразилия в Световната лига. Загубихме с 1:3 (-24, 17, 20, 23), а можеше...

Можеше да вземем поне 2 гейма, а кой знае - при тайбрек, щяхме да мислим и за победа...

Спечелихме първия гейм с 26:24, след като водехме и с по 4 точки на моменти в него. Затворихме гейма и замечтахме.

Но Бразилия си е Бразилия. С подкрепата на 12 000 в залата в столицата Бразилия, селесао заигра като голям отбор. Нашите пък показаха, което може би е и в реда на нещата, че са колебливи в първите мачове от визитите си в Лигата.

Така бе и с Франция, въпреки успеха с 3:2, и със САЩ, където паднахме с 0:3.

Бразилците взеха следващите два гейма с лекота на 17 и на 20, а в четвъртия водеха комфортно с 15:11, когато нашите се събудиха. Геймът влезе в задъхана гонитба точка за точка до 23:22 за България, когато имахме златен шанс да отворим разлика и да изравним за 2:2 гейма. Но досадна грешка при подаването към Цветан Соколов го вкара в мрежата и го затрудни максимално.

Последваха две точки за Бразилия и ... загуба с 1:3, която дава три точки на съперника и нито една за нашите.

С този успех селесао стана първият тим, записал 300 победи в историята на Световната лига. Втори по този показател е Италия с 258.

В събота, отново от 16 ч българско време, е вторият ни мач в град Бразилия.

По традиция от визитите във Франция и Щатите, в него трябва да сме още по-добри и да търсим точки.

Най-резултатен от българите бе Тодор Алексиев с 15 точки, а Цветан Соколов този път остана само с 14.