Дортмунд победи Манчестър Сити в Чикаго

Гьотце отбеляза единственото попадение в мача.

Борусия (Дортмунд) победи Манчестър Сити с 1:0 в двубой, с който бе дадено началото на силния приятелски турнир "International Champions Cup", в който участват някои от най-големите отбори в света.

Англичаните и германците се изправиха един срещу друг на стадион "Солджър фийлд" в Чикаго, САЩ. И двата тима бяха без много от основните си играчи и това със сигурност се отрази на качеството на двубоя.

Борусия започна мача по-добре и Марио Гьотце имаше първата добра възможност за отбелязване на гол, но не се възползва. В 28-ата минута германците си спечелиха дузпа за нарушение на Зинченко срещу Пулишич, а зад топката застана Гьотце, който този път не сгреши и даде преднина на своя тим.

В самия край на първото полувреме Манчестър Сити бе близо до изравняването след страхотен изстрел на Рияд Марез от фаул, но вратарят Марвин Хиц с блестящо спасяване опази вратата си.

В 55-ата минута Марез получи втори шанс да стреля от фаул, като отново отправи опасен удар, който обаче премина до гредата.

В 62-ата минута пък Борусия вкара втори гол, който бе отменен заради засада.

До края и двата тима не успяха да намерят пътя към гола и срещата завърши с победа на германския тим.

Следващите двубои за Манчестър Сити в турнира са срещу Ливърпул и Байерн (Мюнхен). Борусия пък ще играе още с Ливърпул и Бенфика.