Милан се измъчи с Каляри

Бака отбеляза единствения гол в мача. Снимка: getty
Бака отбеляза единствения гол в мача.

Милан излъга Каляри в края на редовното време и победи с 1:0 у дома в срещата от 19-ия кръг на Серия "А".

Въпреки съпротивата на гостите, Карлос Бака измъкна "росонерите" в 88-та минута на мача.

С победата Милан се изкачи на пета позиция във временното класиране с 36 точки. Каляри остана 14-и с 23 точки.

Двата отбора не намираха пътя към вратата на съперника почти до края на двубоя, но тимът от Милано се оказа по-настоятелен и взе своето в 88-та минута.

Карлос Бака намери пролука при разбъркване в наказателното поле и когато остана непокрит наниза топката във вратата за 1:0. Подаването за победното попадение бе дело на Джанлука Лападула, но останаха съмнения за засада преди това.

За нарушение срещу Бака Бруно Алвеш получи червен картон в добавеното време.