Германия удържа Чили и взе Купата на конфедерациите

Радост в немския национален отбор - няколко дни след като Германия стана европейски шампион до 21 г., триумфира и отборът на Йоаким Льов Снимка: Getty Images

Германия грабна Купата на конфедерациите за пръв път в историята си след победа с 1:0 над Чили на финала.

В нервен и емоционален мач Бундестимът поведе рано и удържа чилийците до края. Чили започна мача с агресивна преса, но прибързваше щом отнемеше топката, докато Германия дочака шанса си.

В 20-ата минута Марсело Диас сгреши фатално при изнасянето на топката и я загуби като последен в защитата, Тимо Вернер излъга вратаря Клаудио Браво и подаде на Ларс Щиндъл, който на празна врата нямаше как да не отбележи - 1:0 за Германия.

Играта на Чили пострада от получения гол, но въпреки това първенците на Южна Америка продължаваха често да обстрелват вратата на Тер Щеген, макар и неточно. В края на полувремето нова грешка в отбраната остави Горецка сам срещу Браво, но вратарят го затвори навреме.

През второто полувреме Чили постепенно заигра по-силно и създаде няколко отлични положения. Пропуснаха Алексис Санчес, Артуро Видал и резервата Сагал. Същевременно се стигна до няколко сблъсъка и спречквания между футболистите, за които реферът спокойно можеше да извади червени картони. Все пак и двата тима завършиха в пълен състав.

В 95-ата минута Санчес стреля много опасно от фаул, но Тер Щеген спаси и така на още един голям турнир накрая ликува Германия.