Байерн с подобаваща победа в последния мач на Лам и Алонсо

Лам маха на публиката, преди да напусне терена в последния си мач за Байерн Снимка: Getty Images
Лам маха на публиката, преди да напусне терена в последния си мач за Байерн

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен постигна победа в последния си мач за сезона, с който изпрати и двама велики свои футболисти.

Филип Лам и Чаби Алонсо изиграха заключителния си двубой за Байерн при победата с 4:1 над Фрайбург на "Алианц Арена". Така при поредната постигната титла, баварците завършиха с цели 15 точки пред втория в класирането РБ Лайпциг, а двамата ветерани сложиха край на футболните си кариери.

Още в 4-ата минута Робен откри резултата за Байерн и резултатът се запази до 73-ата, когато Артуро Видал направи 2:0. Нилс Петерсен върна един гол за гостите, но в края Рибери и Йошуа Кимих докара нещата до крайното 4:1.

Капитанът Филип Лам, който е юноша на Байерн и на практика прекара цялата си кариера в своя роден клуб, беше заменен три минути преди края, за да може да обере възторжените овации на феновете. Няколко минути по-рано беше заменен и Алонсо, който стана любимец в Байерн след пристигането си през 2014 г.

В кариерите си и двамата са печелили всички най-големи трофеи, включително Шампионската лига и Световната купа с националните си отбори.