ПСЖ мина и през Марсилия като през малка гара

Мбапе влезе като резерва и откри резултата за парижани, а после Дракслер оформи крайното 2:0.

С два гола през второто полувреме Пари Сен Жермен взе дербито с Марсилия на "Велодром" с 2:0 и направи поредната си голяма крачка към нова титла в Лига 1.

Парижани продължават да водят убедително в класирането с актив от 33 точки - 8 пред втория Лил. Марсилия пък се намира на 5-ото място с 19 точки.

Домакините също имаха своите шансове, но в крайна сметка не успяха да намерят отговор на огромната класа на тима на Томас Тухел.

През първата част гол не падна, а най-доброто положение за Марсилия дойде в 28-ата минута, когато при едно центриране отдясно топката не бе изчистена добре и попадна в Луис Густаво, чийто шут профуча до гредата.

Втората част започна с далечен удар на Ди Мария и прекрасно спасяване на Стив Манданда.

Последваха опасни удари на Неймар и Пайе в двата края на терена, за да се стигне до 65-ата минута, когато ПСЖ откри резултата. Гостите организираха бърза контраатака, влезлият като смяна преди минути Мбапе надбяга прекия си пазач и хладнокръвно реализира за 0:1.

В 86-ата минута гол на Марсилия бе отменен заради доста странен фаул. Маркиньос се блъсна в тялото на Строотман, който по никакъв начин не наруши правилата, но въпреки това съдията Беноа Бастиен прецени, че трябва да отсъди фаул, въпреки призивите на холандеца за използване на системата ВАР.

В допълнителното време Юлиан Дракслер вкара за крайното 2:0, след като засече топката на празна врата от един метър след удар на Неймар, който с превърна в асистенция.