Трагичен Арсенал изхвърлен от Купата на Англия

Нотингам изигра голям мач и напомни за славните си времена Снимка: Getty Images
Нотингам изигра голям мач и напомни за славните си времена

Арсенал изхвърча от Купата на ФА след фиаско 2:4 в гостуването на втородивизионния Нотингам Форест.

Славният някога клуб изигра героичен мач в този трети кръг на надпреварата и наказа плачевната защита на "артилеристите". Това е най-ранното отпадане на Арсенал в турнира от сезон 1995/96 насам.

Наказаният треньор гостите Арсен Венгер, изгледал мача от трибуните, беше заложил почти изцяло на резерви, които не оправдаха доверието му.

Ерик Личай откри за Нотингам в 20-ата минута, но само три по-късно Пер Мертезакер изравни.

Точно преди почивката Личай вкара красив втори гол и отново даде преднина на Нотингам. В 64-ата минута домакините получиха първата си дузпа в мача, вкарана от Бреретън за 3:1.

Дани Уелбек наказа грешка на вратаря 15 минути по-късно и върна Арсенал в мача за 2:3, но Нотингам получи втора дузпа, която Доуел отбеляза за 4:2.

Победителите завършиха и с 10 души заради червен картон на Джо Уоръл минута преди края, но Арсенал нямаше време да реагира и приключи с Купата на Англия за този сезон.