И отново Жиру! Французинът изпрати Арсенал напред за Купата

Френският нападател за пореден път беше решаващата фигура за Арсенал Снимка: Getty Images
Френският нападател за пореден път беше решаващата фигура за Арсенал

Оливие Жиру отново се превърна в герой за Арсенал и класира отбора за четвърти кръг на ФА Къп.

При гостуването на втородивизионния Престън Норт Енд "топчиите" срещнаха трудности и трябваше да правят обрат, но победиха с 2:1 с победен гол на Жиру минута преди края.

Първото полувреме беше по-успешно за домакините, които откриха след седем минути игра чрез Калъм Робинсън.

Арсен Венгер беше пуснал предимно основни играчи в титулярния състав, но Престън се защитаваше добре през първата част и успяваше да ги неутрализира.

В самото начало на второто полувреме обаче Аарън Рамзи беше оставен да стреля пред наказателното поле и с безпощаден удар изравни - 1:1.

До края Арсенал атакуваше, но така и не успяваше да отбележи втори гол. Веднъж Жиру вкара топката във вратата, но голът правилно беше отменен заради засада.

Така се стигна до 89-ата минута, когато Жиру свали топката с глава за Рамзи, уелсецът му върна с пета и французинът вкара победния гол за гостите. Това беше попадение в четвърти пореден мач за Оливие Жиру.

Арсенал продължава в четвъртия кръг за купата, където вече се класираха Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити. Останалите отбори от топ 6 на Англия - Челси, Ливърпул и Тотнъм, играят своите мачове за ФА Къп утре.