С два гола на Жезус Манчестър Сити отново доближи Ливърпул

Жезус реши мача с двата си гола през първото полувреме, а червеният картон съвсем улесни Сити Снимка: Getty Images

Манчестър Сити не срещна проблеми в последния мач от 22-ия кръг на Висшата лига и победи Уулвърхемптън с 3:0 на "Етихад".

Срещата много бързо се разви по вкуса на шампионите, които наложиха моментален натиск.

В 10-ата минута хитър пас изведе Лерой Сане отляво, той центрира и Габриел Жезус на празна врата засече за 1:0.

В 18-ата минута Уили Боли от гостите беше изгонен с директен червен картон за ненужно грубо влизане срещу Бернардо Силва. Уулвс доиграха с човек по-малко и не бяха способни на подвиг.

В 39-ата минута Стърлинг получи извеждащ пас в пеналта, но беше спънат от Бенет и Манчестър Сити получи дузпа. Габриел Жезус прати вратаря в другия ъгъл и вкара второто си попадение - 2:0.

В 78-ата минута Де Бройне центрира прострелно и след лек рикошет в Конър Коуди топката стигна до мрежата - автогол и 3:0.

По този начин Манчестър Сити отново се доближи на 4 т. до лидера в класирането Ливърпул и се откъсна на 5 пред третия Тотнъм.