Испания се подигра с хърватите и им сложи шестица

Испания нанесе най-голямата загуба в историята на хърватския национален отбор Снимка: Getty Images
Испания нанесе най-голямата загуба в историята на хърватския национален отбор

Испания съсипа Хърватия с 6:0 на свой терен в Лигата на нациите и шокира финалистите от Мондиал 2018.

Със страхотна успеваемост в атака "Ла фурия роха" нижеше гол след гол, а съперникът им се срина психически още през първото полувреме и не беше способен да реагира по никакъв начин.

Началото не предвещаваше такава катастрофа за хърватите, които създадоха две положения в първите минути. В 24-ата минута обаче Испания откри чрез Саул Нигес, който засече с глава центриране на Карвахал.

Между 33-ата и 35-ата минута домакините нанесоха нови два удара и убиха интригата. Първо Хърватия изгуби топката точно пред наказателното си поле и с безпощаден удар Марко Асенсио вкара първия си гол с националната фланелка.

После отново Асенсио проби и стреля, топката се удари в гредата, а после и в плонжиралия вратар Калинич, за да се върне от тялото му във вратата - автогол и 3:0.

През втората част испанците продължиха да бележат и Родриго покачи на 4:0, изведен зад защитата от Асенсио.

По-късно Серхио Рамос се извиси след центриране от корнер и отбеляза един от типичните си голове за 5:0. В 70-ата минута Асенсио записа още една асистенция, а Иско оформи кошмарното за Хърватия 6:0. До края намеси на Калинич предотвратиха още по-голямо унижение за "ватрените".

Това е втора победа за испанците в Лигата на нациите и те повеждат в своята група 4 от зона А с 6 т. Англия и Хърватия още нямат точки в групата.