И Джа Джeдже не успя да спре Лудогорец

Христо Златински изглеждаше като гладиатор и в Одеса. Отбеляза и гола на победата!

Лудогорец продължи победния си марш в Европа!

Българският шампион спечели с 1:0 гостуването си на украинския Черноморец Одеса и вече е 3 от 3 в своята група в турнира Лига Европа.

Двубоят край брега на Черно море не бе никак лек за "зелените", но те използваха шанса си по най-добрия начин и само чудо може да им попречи да се класират за фазата на директните елиминации напролет.

Украинците рачитаха на физическата си мощ, а нашите на комбинативна игра и бързи контраатаки.

На няколко пъти голът за Черноморец висеше на косъм, но или вратарят ни Владислав Стоянов бе последна преграда пред кълбото, или нападателите на домакините не успяваха в завършващия удар.

Лудогорец повали съперника в много подходящ момент - само секунди преди почивката. "Орлите" получиха пряк свободен удар, а Христо Златински изпълни майсторски в духа на Кристиано Роналдо и Гарет Бейл.

Топката попадна в непосредствена близост до лявата ръка на стража на домакините, но промяната на траекторията и силата, с която летеше го объркаха и той не успя да отрази.

След почивката Черноморец определено беше по-добрият отбор на терена и на няколко пъти застраши сериозно българската врата, но разградчани удържаха така важния успех.

Преминалият за кратко през ПСЖ котдивоарец с френски паспорт Франк Джа Джедже се появи през второто полувреме и доста раздвижи играта на Черноморец, но късметът спохожда силните и смелите, а в Одеса те бяха с бели екипи.

Уникален старт за Лудогорец, който е убедителен лидер в групата с 9 точки - цели 5 повече от соченият като абсолютен фаворит след жребия холандски гранд ПСВ Айндховен.

След две седмици Лудогорец приема Черноморец на "Васил Левски", а нашите ще бъдат лишени от услугите на капитана си Светослав Дяков, който получи трети жълт картон в Одеса и ще изтърпи наказение.

Но това е само щрих от битието на българския евробоец.

3 победи от 3 мача, успех над марковия ПСВ в Холандия, класика над Динамо Загреб в София, 6 отбелязани гола и нито един допуснат...