Барселона продължава с победите, Суарес - с головете

Суарес отново вкара, но Барселона далеч не показа най-доброто си ниво в този мач Снимка: Getty Images

Барселона победи с 2:0 Ейбар като гост в Ла Лига и дръпна с 10 т. на първото място пред втория в класирането Атлетико Мадрид.

С доста труд под проливния дъжд, каталунците взеха своето с голове на Луис Суарес в началото и Жорди Алба в края и вече могат да се съсредоточат върху предстоящото гостуване на Челси в Шампионската лига.

Суарес откри в 16-ата минута след асистенция на Меси, но полувремето не беше добро за Барселона и Ейбар атакуваше опасно. Домакините удариха и греда, а след това Меси също уцели гредата на отсрещната врата.

В 66-ата минута Фабиан Ореяна от Ейбар получи втори жълт картон и домакините доиграха с човек по-малко, но продължиха да създават проблеми на Барса.

В 88-ата минута обаче каталунците решиха всичко с попадение на Алба след блокиран шут на Меси.