Барса се спаси от загуба в лудница с осем гола | sportcafe.bg

Барса се спаси от загуба в лудница с осем гола

02.04.2019, 23:44 (обновена 03.04.2019, 00:49)

1 от 2 снимки Назад Напред

Виляреал - Барселона 4:4

Играчите на Барселона обезумяха след изравнителния гол, който им донесе точка в наглед загубен мач

В луд мач, преминал през зашеметяващи обрати, Виляреал и Барселона завършиха 4:4 на "Естадио де ла Серамика" в 30-ия кръг на Ла Лига.

Каталунците набързо дръпнаха с 2:0, но после допуснаха обрат и изоставаха с 2:4 до 90-ата минута, за да успеят в крайна сметка да стигнат до точката с изблици на гениалност от големите си звезди Меси и Суарес.

В началото Филипе Коутиньо и Малком отбелязаха две попадения за "блаугранас" и така гостите имаха комфортна преднина още до 16-ата минута.

Нещата отиваха към трети гол на Барса, но в 23-ата минута Самюел Чъквуезе намали на 1:2 след два поредни удара, първият от които се удари в гредата и се върна към нигериеца.

В 50-ата минута Токо Екамби изравни със странен гол - той изглежда се опита да центрира отдясно, но Тер Щеген въобще не пазеше близкия си ъгъл и топката влетя във вратата му.

В 61-ата минута Ернесто Валверде вкара Лео Меси в игра. Само минута по-късно обаче Висенте Ибора беше изведен на ръба на засадата и завърши покрай Тер Щеген - 3:2 за Виляреал.

Малко след това Тер Щеген изби един шут в гредата. В 80-ата минута Санти Касорла изведе Карлос Бака зад защитата и нападателят покачи на 4:2, с което домакините изглеждаха много близо до победата.

В 86-ата минута обаче Алваро Гонсалес получи втори жълт картон и Виляреал доигра с 10 души. В 90-ата минута Меси получи изгоден шанс да обстрелва вратата от пряк свободен удар и стреля изключително във вратарския ъгъл, за да намали на 3:4.

После драмата стана пълна, защото Жорди Алба изпусна сам срещу вратаря и стреля в тялото му. Във финалните секунди при един корнер топката беше изчистена право на левия крак на Луис Суарес, който със страхотно воле разстреля Асенхо за инфарктното 4:4.

Така Барса загуби 2 т., но още има комфортна преднина на върха в Испания. Каталунците събраха 70 т., а след тях е Атлетико Мадрид с 62.

Oще: алваро гонсалес  барса  барселона  блаугранас  виляреал  висенте ибора  втори жълт картон  жорди алба  карлос бака  каталунците  ла лига  лео меси  лионел меси  лудница  луис суарес  малком  обрати  осем гола  самюел чъквуезе  санти касорла  серхио асенхо  токо екамби  филипе коутиньо