Неочаквано лесни 3 т. за Ливърпул в дербито, Тотнъм отърва разгром

Фирмино вкара победния гол, а Салах направи ред пропуски, вместо да реши рано-рано мача Снимка: Getty Images

Ливърпул победи Тотнъм с 2:1 в гостуването на "Уембли" в очаквания с най-голям интерес мач от кръга на Висшата лига.

"Мърсисайдци" категорично надиграха съперника и пропуснаха да го разгромят, а Тотнъм изигра много слаб двубой, пълен с грешки и неточности.

От първите минути гостите владееха положението, но не взимаха точните решения при последния пас и това запазваше резултата 0:0.

На вратата на Тотнъм Мишел Ворм направи първото от многото си спасявания след изстрел на Мохамед Салах.

В 39-ата минута Ворм обаче сгреши и не успя да избие добре топката след корнер, Джорджиньо Вайналдум отправи коварен удар с глава, а вратарят изби повторно, но твърде късно. Технологията на голлинията се намеси и отсъди - гол на Вайналдум и 1:0 за Ливърпул.

Втората част започна с греда за гостите при центриране на Робъртсън и ново спасяване на Ворм при удар на Мане.

В 50-ата минута Тотнъм създаде най-добрия си шанс до момента - Лукас Моура направи самостоятелен пробив и изстреля топката в гредата. Само 4 минути по-късно Ливърпул отбеляза второ попадение.

Мане проби и центрира отляво, Вертонген можеше да си вкара автогол, но нацели греда и Роберто Фирмино на сантиметри от голлинията направи добавка за 2:0.

До края Мишел Ворм трябваше да спасява още удари на Кейта и Салах. Едва в 93-ата минута Ерик Ламела се разписа за Тотнъм, след като овладя центриране от ъглов удар и стреля точно с левия крак. Така в последните 2-3 минути интригата се завърна, но времето не стигна на домакините да изравнят.

С победата Ливърпул записва пети успех от пет мача в първенството и излиза еднолично начело в класирането с 15 т.

За Тотнъм това е втора поредна загуба и "шпорите" остават пети с 9 т.