Мохамед Салах подобри рекорд на Луис Суарес, Ливърпул изскочи втори

Мохамед Салах продължава да прави чудеса за Ливърпул Снимка: Getty Images
Мохамед Салах продължава да прави чудеса за Ливърпул

Мохамед Салах се превърна в най-резултатния футболист в историята на Ливърпул в рамките на един сезон.

Египтянинът откри резултата при победата с 2:0 над Нюкасъл в мач от 28-ия кръг на английската Висша лига, което бе 32-рият му гол от началото на кампанията във всички състезания.

Така Салах подобри предишното върхово постижение на играч на "червените", което се държеше от Луис Суарес - 31.

Салах се разписа в 40-ата минута, а крайното 2:0 оформи Садио Мане 10 минути след началото на втората част.

В самия край на мача Салах излезе сам срещу Дубравка и бе фаулиран в гръб от Джамал Ласелс на границата на наказателното поле, но реферът Греъм Скот не се осмели да отсъди нарушение и да изгони бранителя на "свраките".

Победата изкачи Ливърпул временно на втората позиция в класирането на Висшата лига. "Червените" събраха актив от 60 точки и на на една пред Манчестър Юнайтед, който в понеелник гостува на Кристъл Палас.

Лошата серия за Нюкасъл пък продължава. Тимът на Рафа Бенитес има само една победа в последните седем кръга и има 29 точки на 16-ата позиция, само на две над опасната зона.