Юве бие в празник на Буфон

На "Бентегоди" Буфон записа своя мач №600 в елита на Италия. Снимка: Getty Images
На "Бентегоди" Буфон записа своя мач №600 в елита на Италия.

Ювентус победи Киево с 2:1 като гост в мач №600 на Джанлуиджи Буфон в италианския футболен елит. Легендарният вратар стана първият в историята на своя пост, достигнал толкова срещи в Серия "А". Джиджи нямаше множо работа на "Бентегоди", но въпреки това победата дойде трудно.

Първото полувреме завърши без голове, въпреки че торинци имаха добри възможности.

Малко след като играта бе подновена през втората част Ювентус поведе в резултата. В 53-ата минута Хуан Куадрадо се възползва от грешка в редиците на Киево около средата на терена, овладя топката и пусна умел пас към Марио Маджукич, който от границата на пеналта с диагонален шут по земя направи 1:0.

Десетина по-късно обаче Щефан Лихтщайнер извърши фаул в наказателното поле срещу противников играч, а главният съдия отсъди дузпа. С изпълнението от бялата точка се нае Серджо Пелисиер, който възстанови равенството.

Развръзката настъпи в 75-ата минута, когато Миралем Пянич изпълни страхотен фаул  за крайното 2:1.

Милан се поздрави с успех със същия резултат при визитата си на Палермо в друг мач от 12-ия кръг на Серия "А". Родният национал Ивайло Чочев остана резерва.

Сусо бе точен в 15-ата минута, когато се възползва от грешка на Йосип Посавец. Илия Нестеровски изравни в 72-ата минута. Десет по-късно Джанлука Лападула с първото си попадение в Серия "А" дари победата на гостите.