САЩ победи Еквадор и е на полуфиналите | sportcafe.bg

САЩ победи Еквадор и е на полуфиналите

17.06.2016, 08:04 (обновена 17.06.2016, 08:08)
копа америка, копа америка 100, сащ, клинт демпси, еквадор

Клинт Демпси се отчете с гол и асистенция за успеха на САЩ

Домакинът САЩ е първият полуфиналист в юбилейното издание на Копа Америка. Възпитаниците на Юрген Клинсман победиха с 2:1 Еквадор в двубой изпълнен с емоции.

Клинт Демпси откри резултата в 22-рата минута, засичайки центриране на Джърмейн Джоунс и с глава направи 1:0.

Точно Джоунс обаче се замеси в скандал в началото на втората част. В 52-рата минута Антонио Валенсия фаулира грубо Бедоя и получи втори жълт картон.

Джоунс обаче не сдържа емоциите си, посегна към лицето на еквадореца, имаше докосване, което принуди и съдията Вилмар Ролдан да му покаже директен червен картон.

Така Джърмейн Джоунс със сигурност няма да играе в полуфинала, където САЩ очаква победителя от двубоя между Аржентина и Венецуела.

След като и двата отбора останаха с по 10 човека на терена, започнаха и интересните положения пред двете врати.

В 65-ата САЩ удвои преднината си чрез Гиаси Зардес, който отблизо засече центриране на Демпси.

Само девет по-късно обаче Михаел Антонио вкара красив гол от границата на наказателното поле и върна Еквадор в мача.

Американците удържаха преднината си до края, въпреки финалния натиск, и заслужиха мястото на полуфиналите.

Oще: антонио валенсия  гиаси зардес  джърмейн джоунс  еквадор  изгонване  клинт демпси  копа америка  копа америка 100  михаел антонио  сащ  червен картон  юрген клинсман