Сити не успя да бие Стоук и се отказа от всякакви мечти за титла

Де Бройне и останалите в синьо така и не успяха да поразят вратата на Стоук и надеждите из да преследват Челси се изпариха Снимка: Getty Images

В отложен мач от Висшата лига Манчестър Сити направи грешна стъпка на свой терен срещу Стоук и завърши при разочароващото 0:0.

Така "гражданите" остават на трето място на 10 точки от лидера Челси и 11 кръга преди края всякакви техни надежди да преследват титлата изглежда угасват.

Домакините водеха играта през целия мач и създадоха достатъчно положения, но не успяха да ги вкарат. Първата ситуация обаче беше за Стоук - в 6-ата минута Маме Бирам Диуф засече центриране отляво, но не отправи достатъчно силен удар по земя и Кабайеро спаси.

По-чистите ситуации за "гражданите" дойдоха след почивката, като в 72-ата минута Давид Силва имаше идеална възможност, но шутът му с левия крак мина встрани от вратата. После удар на Агуеро беше избит с глава от защитник пред голлинията, по-късно Ихеаначо стреля от воле, но отново неточно.

В последните секунди Сане не успя да засече центриране отдясно и така двете нули на таблото се запазиха.

Манчестър Сити събра 56 точки, колкото и вторият Тотнъм, а тимът на Пеп Гуардиола води и с 4 т. на четвъртия в подреждането Ливърпул. Стоук е на девето място с 36 т.