Реал на колене! Селта изхвърли Кралския клуб за Купата | sportcafe.bg

Реал на колене! Селта изхвърли Кралския клуб за Купата

26.01.2017, 00:11 (обновена 26.01.2017, 00:42)
Селта - Реал Мадрид 2:2

Бензема игра слабо, а Реал не успя да навакса изоставането от първия мач срещу Селта

Селта изхвърли Реал Мадрид от Купата на краля в четвъртфиналната фаза на турнира.

В реванша тази вечер домакините измъкнаха 2:2 от Реал и благодарение на победата с 2:1 в първия мач на "Сантяго Бернабеу" се класират на полуфиналите.

Другите сигурни полуфиналисти са Алавес и Атлетико Мадрид, а в четвъртък Барселона и Реал Сосиедад ще определят последния участник (Барса взе първия мач с 1:0).

Реал търсеше обрат срещу Селта въпреки многото отсъстващи от състава си и доминираше през по-голямата част от времето. Чистите положения за Кралския клуб обаче не бяха много - първото дойде в 26-ата минута, когато на два пъти гредата спаси Селта при удари на Кристиано Роналдо, първо с глава, а после и на празна врата при добавката.

Селта не владееше много топката, но правеше светкавични атаки и при една от тях Кико Касия трябваше да се намесва решително. Минута преди края на полувремето Селта проведе идеална атака и изведе Гуидети абсолютно сам срещу Касия. Вратарят спаси удара му, но топката се отби в притичалия бранител Данило и влезе във вратата на Реал - автогол и 1:0 за домакините.

След този студен душ през първата част, Реал все още се нуждаеше от два гола, за да вкара мача в продължения. В 62-ата минута Кристиано Роналдо отправи неспасяем снаряд от фаул и изравни резултата. Изглеждаше, че за обрат има достатъчно време, но Реал не беше достатъчно опасен пред вратата на съперника. В 85-ата минута Селта уби интригата като отново разигра много добре в близост до вратата на гостите и остави Ваас на стрелкова позиция. Датчанинът отправи точен удар за 2:1.

Реал не се предаде и в 90-ата минута Лукас Васкес изравни с глава след плонж, но за още един гол просто нямаше време и така тимът на Зинедин Зидан приключи участието си за Купата.

Oще: автогол  даниел ваас  данило  зинедин зидан  изхвърли  карим бензема  кико касия  кралския клуб  кристиано роналдо  купа на испания  купа на краля  купата  лукас васкес  на колене  реал мадрид  реванш  селта