Григор: Много боли, разбит съм!

Сълзите на Григор. Секунди след края българинът не успя да сдържи емоциите си след чудесната си игра и отпадането в Мелбърн.
В мача имаше атракция, Григор направи някои уникални удари, а разиграванията държаха в напрежение публиката.
Голяма битка, но... загубена от Димитров. Но суперлативите, които той получи от световния номер 1, не са случайни.
Бъдещето е пред 22-годишният Григор, който влиза смело в топ 20 на света след най-силното си представяне на турнир от Големия шлем.
През тези 10 дни в Мелбърн имаше много радост и за тенис звездата ни, а и за хилядите българи, които будуваха, за да стискат палци на мачовете му пред телевизорите.
Момчето вече е мъж и сравненията от типа Бейби Федерер са глупави. Григор си има свой стил, респект от съперниците и армия от фенове, които го подкрепят навсякъде.
А какъв боец е Надал? Каква воля имаше? С превързани и подути от мазоли ръце, след изоставане от един сет, срещу съперник, който играе вдъхновено... Испанецът е непримирим и неслучайно е номер едно в света.
Надал показа и голямо уважение към Григор с думите си след края на мача: "Той е бъдещ шампион".
Но засега тронът е за испанеца, който никога не се предава на корта. Емоциите му, радостта му от тази победа, говорят за това колко трудно дойде тя.

"Много боли след такава загуба - призна през сълзи на пресконференцията след мача с Рафаел Надал №1 в българския тенис Григор Димитров. - Направо се чувствам разбит. Да, има сълзи, но трябваше да боли.

"Имах определени очаквания към представянето си, не исках просто да съм на корта и да играя, но и да спечеля този мач. Много съм разочарован. Надал е много голям, какво повече да кажа за него.

"Най-много съжалявам за втория сгрешен форхенд в края на втория сет."

Григор Димитров отпадна от Рафаел Надал на четвъртфиналите на Australian Open, след като загуби мача с 1:3 сета (6:3, 6:7, 6:7 и 2:6). Испанецът, който е №1 в света записа десета поредна победа този сезон, а Григор стана първият, който успя да вземе сет на Надал в Мелбърн тази година.

Димитров започна изключително силно мача и след като проби сервирането на Надал бързо стигна до 5:2 гейма в първия сет, където демонстрира колебание в осмия гейм - Рафа му взе две точки, но след това Григор обърна гейма и взе сета.

Във втората част на мача и двамата допуснаха по един пробив в подаванията си, след като за известно време демонстрираха сходен подход към разиграванията - отстъпване на инициативата на противника и много агресия за спечелването на гейма, в който сервираха. В крайна сметка се стигна до тайбрек, в който №1 в света надделя със 7:3.

Третият сет се оказа решаващ за изхода на мача - Григор стигна до три сетбола, но в тайбрека допусна грешки, които му струваха скъпо и Надал взе сета. Двамата играха 53 минути в третия сет и след него испанецът взе в свои ръце инициативата в мача.

В четвъртия сет Надал започна много агресивно и с пробиви на подаванията на Григор стигна бързо до успеха с 6:2 гейма.

След участието на българина на четвъртфиналите в Мелбърн, той минава с три места напред в световната ранглиста и от другата седмица ще е №19.

"Григор разполага с всичко необходимо, да да е велик шампион - заяви след мача Надал. - Нормалното му развитие ще го изведе на върха. В третия сет извадих късмет, особено в тайбрека, където имаше обрати в играта и на двама ни. При два от сетболите Григор първо пропусна много лесна топка, а след това направи още една грешка. Днес беше моят ден.

"Днес имаше много българи по трибуните, но денят принадлежеше на мен. Щастлив съм, че се класирах на полуфиналите на турнира, който толкова много обичам. Много се измъчих срещу Григор, но продължавам напред. Имах проблеми с болките в ръката, особено при сервиса, но издържах."

Григор напусна със сълзи на очи "Род Лейвър Арина" веднага след мача и беше изпратен с овации от публиката, която той успя да спечели на своя страна в мача си срещу Надал.