Реал на Лопетеги взе лесно първите 3 точки

Бейл остави отлични впечатления с играта си в откриващия мач Снимка: Getty Images
Бейл остави отлични впечатления с играта си в откриващия мач

Реал Мадрид се поздрави с победа в първия кръг на Ла Лига.

"Белия балет" надделя с 2:0 над Хетафе на "Бернабеу" и започна позитивно сезона във вътрешното първенство след загубата с 2:4 от Атлетико Мадрид за Суперкупата на Европа.

През първото полувреме срещу Хетафе домакините натискаха, но не създадоха твърде много чисти положения. След четвърт час игра Гарет Бейл можеше да открие с глава, само че уцели гредата.

Домакинският натиск даде резултат в 20-ата минута, когато центриране на Бейл беше боксирано от Сория с една ръка, а Дани Карвахал прехвърли вратаря с отлично премерен удар с глава - 1:0 за Реал.

В началото на второто полувреме Асенсио открадна една топка, проби отляво и с ниско центриране намери Бейл, а уелсецът със силен удар покачи на 2:0.

Малко по-късно Асенсио удари и греда с мощен шут от разстояние. До края темпото на игра не беше високо и Реал не успя да вкара повече, но взе необходимите три точки на старта.