Юнайтед стъпи на верния път с победа за ФА къп

Манчестър Юнайтед зарадва изстрадалите си фенове с победа у дома с 2:0 над Брайтън, която класира отбора на полуфинал за ФА къп.

По-рано в събота Тотнъм стана първият тим в полуфиналното каре след класика 3:0 като гост на Суонзи.

Другите четвъртфинали са Уигън - Саутхемптън и Лестър - Челси.

Ромелу Лукаку и Неманя Матич бяха точни за Юнайтед, но въпреки успеха, тимът на Жозе Моуриньо отново не се понрави на окото с това, което показа на "Олд Трафорд".

В 37-ата минута "червените дяволи" излязоха напред с гол на Лукаку. Белгиецът беше изпуснат на далечната греда и опъна мрежата с глава след прецизно центриране от левия фланг на Неманя Матич. Попадението успокои домакините, които доминираха в оставащото време до почивката и се оттеглиха с минимален аванс.

Малко след началото на второто полувреме Брайтън на два пъти застраши вратата на Ромеро, който спаси и в двата случая – след рикошет и след удар на Локадия.

"Чайките" продължиха да бъдат по-активни, а футболистите на Жозе Моуриньо не правеха почти нищо в предни позиции. Така се стигна до 83-ата минута, в която Неманя Матич сложи окончателно точка на спора, разписвайки се след асистенция на Ашли Йънг.