Манчестър Сити премина като на парад през Хъдърсфийлд и разликата с Ливърпул отново е 4 т.

Сане подаде за втория и отбеляза третия гол за шампионите.

Манчестър Сити взе с лекота гостуването си на Хъдърсфийлд от 23-ия кръг на Висшата лига и отново съкрати аванса на Ливърпул на 4 точки във временното класиране.

Шампионите се наложиха с 3:0 над последния в таблицата и вече мислят за двубоя с Бърнли за ФА къп следващата седмица.

В 18-ата минута Данило опита удар извън наказателното поле към вратата на Хъдърсфийлд, топката се отклони от тялото на Кристофър Шиндлер от състава на домакините и заблуди вратаря Йонас Льосъл, след което се оплете в мрежата - 0:1.

Илкай Гюндоган можеше да направи резултата 0:2 в 40-ата минута. Той получи топката в наказателното поле в много добра позиция, но ударът му не попадна в целта.

Девет минути след почивката Стърлинг направи резултата 0:2. Той заби топката с глава във вратата на "териерите" след центриране отляво на Лирой Сане. Трябва да се отбележи обаче, че Сане изглеждаше в положение на засада при подаването към германеца, но това не бе отчетено от съдиите. В засада първоначално бе и Стърлинг.

Само две минути по-късно Сане реализира ново попадение. Той се озова в отлична позиция пред вратата на домакините и преодоля Йонас Льосъл, слагайки окончателно край на интригата в срещата.