ПСЖ надви Атлетико в 5-голов трилър в последната минута

18-годишният Виргили Постолаки донесе успеха за ПСЖ с гол в 92-рата минута Снимка: Getty Images
18-годишният Виргили Постолаки донесе успеха за ПСЖ с гол в 92-рата минута

Пари Сен Жермен победи Атлетико Мадрид с 3:2 в страхотен петголов спекатакъл. Двубоят се игра на националния стадион в Сингапур и бе част от международния приятелски турнир International Champions Cup (ICC).

И двамата треньори пуснаха много резерви и юноши. Атлетико направи куп пропуски през целия мач, а с най-сериозните се отчете Кевин Гамейро, който още в 11-ата минута бе изведен сам срещу Кевин Трап, но стреля над вратата.

ПСЖ поведе в 32-рата минута чрез Кристофър Нкунку, който се възползва от разбъркванет в наказателното поле и отблизо откри резултата. „Дюшекчиите“ можеха да изравнят преди почивката, но удар на Лусиано Вието бе изчистен от гол линията.

В началото на втората част ПСЖ пропусна да удвои аванса си, след като Тимъти Уеа изпрвари Адан при едно сбъркано връщане на топката, но ударът му мина покрай вратата.

Двата отбора си размениха по още някой-друг пропуск, преди Муса Диаби да направи резултата 2:0 в полза на парижани в 72-рата минута след асистенция на Уеа, като малко преди това нацели и напречната греда с мощен удар извън наказателното поле.

Тогава дойде времето на Атлетико. Пропуските намаляха и головете започнаха да падат. В 76-ата „дюшекчиите“ се възползваха от грешка на Кевин Трап, който увисна при центриране от корнер, последваха два изстрела, спасени от германския страж, но Виктор Муйехо успя при третия.

Четири минути преди края на редовното време Антоан Бернеде си отбеляза нелеп автогол, след като центриране на Борха Гарсес срещна гърдите му и влетя за втори път в мрежата на Трап.

Победата обаче отиде на сметката на ПСЖ. Във втората минута от добавеното време 18-годишният Виргили Постолаки, който се появи на почивката, стреля неспасяемо от дъгата пред наказателното поле и донесе успеха за парижани.