Безумен гол и целувка от съдбата за Ливърпул, Евертън рухна в 96-ата минута (видео)

Ориги отбеляза победен гол, който ще се помни дълго Снимка: Getty Images
Ориги отбеляза победен гол, който ще се помни дълго

Един от най-абсурдните голове, които можем да видим във футбола, реши градското дерби между Ливърпул и Евертън на "Анфийлд".

"Червените" спечелиха инфарктно с 1:0 в 96-ата минута с попадение на резервата Дивок Ориги, след като преди това направиха ред пропуски пред Джордан Пикфорд.

При последното центриране в мача, включилият се в предни позиции Върджил Ван Дайк отправи ужасен удар, след който топката литна безнадеждно нагоре. Тя обаче описа безумна парабола, после Пикфорд я отклони лошо, тя кацна върху гредата и се върна на терена пред объркания вратар, а Ориги се оказа точно пред празната врата и с глава донесе скъпоценните три точки на тима си.

През първата част и двата тима имаха добри положения, но голове не паднаха. Мане и Шакири изпуснаха за Ливърпул, а в 21-ата минута Евертън беше на сантиметри от попадението, но първо Алисон спаси, а после Джо Гомес изчисти от голлинията.

След почивката Ливърпул изцяло доминираше, но продължи да пропуска. Малко преди края резервата Дивок Ориги имаше най-чистото положение, но от метър стреля в гредата. Нещата отиваха към нулево равенство, преди да се случи драмата накрая.

Благодарение на победата Ливърпул остава на 2 т. от лидера в класирането Манчестър Сити, докато Евертън е шести с 22 т., колкото има и седмият Манчестър Юнайтед.