Без Роналдо, но с Мойс Кийн Ювентус обърна Милан | sportcafe.bg

Без Роналдо, но с Мойс Кийн Ювентус обърна Милан

06.04.2019, 20:31 (обновена 06.04.2019, 21:04)
Ювентус - Милан 2:1

19-годишният Мойс Кийн блесна още веднъж през последните седмици и донесе победата над Милан

Ювентус спечели с 2:1 срещу Милан в Торино в дербито от 31-ия кръг на Серия "А" и се доближи максимално до осма поредна титла в калчото.

Без звездата си Кристиано Роналдо, "бианконерите" се пребориха за обрат в срещата и могат да станат шампиони и на теория още утре, ако Наполи загуби домакинството си на Дженоа.

Милан изигра силно първо полувреме и заслужено поведе в 39-ата минута, когато Бакайоко пресече пас на Бонучи и веднага изведе Кшищоф Пьонтек, а нападателят завърши покрай Шчезни за 1:0.

В 59-ата минута Матео Мусакио извърши необмислено влизане срещу Пауло Дибала в наказателното поле и Ювентус получи дузпа. Самият Дибала се зае с изпълнението и стреля в центъра на вратата за 1:1.

В 84-ата минута изгряващата звезда на Юве Мойс Кийн, който беше влязъл на мястото на Дибала, отбеляза победния гол при бърза атака след грешка на Калабрия в изнасянето на топката.

Финалният натиск на Милан доведе до нерви и някои спорни положения, но резултатът остана непроменен и Юве натрупа цели 21 т. преднина на върха пред втория Наполи.

Милан остава на 4-о място с 52 т.

Oще: бианконерите  дерби  дузпа  изгряваща звезда  калчо  класиране  кристиано роналдо  кшищоф пьонтек  милан  мойс кийн  наполи  пауло дибала  росонерите  серия а  старата госпожа  титла  торино  юве  ювентус