Арсенал с четвърта поредна победа в Премиършип

Лаказет вкара първия гол за лондончани.

Отборът на Арсенал записа четвърта поредна победа във Висшата лига и се изравни по точки с вечния си съперник Тотнъм, който заема петата позиция в класирането. "Топчиите" се справиха с Евертън с 2:0 пред своя публика с две попадения през втората част дело на Лаказет и Обамеянг.

Още във втората минута гостите пропуснаха отлична възможност да открият резултата. Доминик Калвърт-Люин бе изведен зад защитата на Арсенал от Том Дейвис, опита да заобиколи Чех, но бе спрян от вратаря.

В 21-вата минута той трябваше да отрязава хубав удар на Ричарлисон. Стражът на Арсенал се намеси още на два пъти, а към края на полувремето домакините можеха да открият след центриране на Обамеянг, след което топката се отби от гредата.

Двубоят бе равностоен, но в рамките на три минути домакинът взе солиден аванс. Лаказет откри резултата с много красив удар в 56-ата минута. Французинът получи топката от Рамзи и я насочи великолепно в горния ляв ъгъл на Пикфорд.

Много бързо резултатът стана 2:0, след като защитата на Евертън остави трима футболисти на съперника срещу един бранител. Йозил напредна, след това пусна към Рамзи, който бе блокиран, но успя да пусне към Обамеянг. Габонският нападател прати топката в мрежата, но бе в засада при подаването на Рамзи.