Ливърпул посече силен Лудогорец в луд мач - 2:1

Моци срещу Балотели. Италианецът успя да вкара за Ливърпул, въпреки че румънецът и защитата на българския шампион в никакъв случай не се представи слабо.
Голът на Балотели.
Играчите на Лудогорец спират Филипе Коутиньо.
Адам Лалана стреля към вратата на българите.
Лудогорец строен на "Анфийлд" преди дебюта си в Шампионската лига.

Лудогорец бе близо до историческа първа точка на наш отбор в Шампионската лига, но склони глава в горчив епилог на "Анфийлд" - 1:2 от Ливърпул.

Тимът от Разград не прави скучни мачове, в Европа, нали? Няма двубои, които да те приспят без интрига. Лудогорец винаги е в жанра драма, но този път нямаше хепиенд.

Дебютът на отбора бе силен, като шампионите играха солидно на едно от най-непристъпните места в Европа. До почивката Ливърпул имаше 1-2 добри положения, но не и след някакъв изумителен натиск или категорично превъзходство. Лудогорец контролираше спокойно зоната пред наказателното поле, игра агресивно и динамично в средата на терена и без да създава опасности, изглеждаше солиден тим.

След паузата Ливърпул тръгна по-мощно напред, на два пъти Марио Балотели и Хавиер Манкильо имаха добри възможности. Лудогорец се опомни и след 60-ата минута мачът се заклати на кантар в коя посока да се наклони - като пиковият миг бе удар в гредата на Роман Безяк.

Но в 82-рата минута Балотели сгази Моци и Александров, за да вкара пред трибуната "Коп". 1:0. Край на мечтата за първа точка!?

Не. Лудогорец отвърна с фантастичен пас на Марселиньо, извел Дани Абало сам срещу Симон Миноле, испанецът го заобиколи и спокойно вкара в 90-ата минута. 1:1! Първа точка!

Не. Отново не.

Вратарят на българския отбор Милан Борян, който до този момент отрази десетина удара, изпусна контрол на топката след връщане на Моци, обърка се и позволи на Манкильо да му отнеме.

Събори го, въпреки че опита да спре краката си и да не направи нарушение.

Пред "Коп" Стивън Джерард пристъпи, както го е правил десетки пъти, и вкара - 2:1. Ливърпул взе точките.

Победата е №100 в Европа за колоса от Англия. Достойно да сравним с това, че мачът бе първи за Лудогорец в групова фаза на Шампионската лига. Ливърпул е дебютирал в евротурнирите преди 50 години, а Лудогорец - преди 2. Затова представянето на отбора от Разград заслужава само уважение.

Предстои гастрола на Реал Мадрид в София на 1 октомври. Лудогорец трябва да продължи да играе като на "Анфийлд". Тези луди мачове стават запазена марка на клуба.