Фернандо Торес спечели "Златната обувка" на Евро 2012

Хлапето стана първият играч с гол на два поредни финала Снимка: Getty Images
Хлапето стана първият играч с гол на два поредни финала
Марио Гомес (вляво) също има 3 гола и асистенция, но бе изпреварен от Торес за "Златната обувка" заради по-малкото игрови минути на испанеца Снимка: DAPD
С 3 гола за Португалия Кристиано Роналдо също е сред топголмайсторите на приключилия снощи шампионат Снимка: Getty Images

С гола си във вратата на Италия на финала на Евро 2012 и асистенцията към Хуан Мата Фернандо Торес заслужи "Златната обувка" на изминалото първенство.

Звездата на Челси влезе като смяна за новия стар европейски шампион Испания едва в 75-ата минута, но направи истинско шоу, допринасяйки за увеличаването на резултата от 2:0 на 4:0, с което остави трагичния на клубно ниво сезон 2011/12 зад гърба си.

"Хлапето" завърши с равен брой голове с петима други играчи и макар че германецът Марио Гомес също има 3 попадения и асистенция, Торес го побеждава с по-малкото си игрови минути - 189 срещу 282.

Фернандо също така стана първият играч, вкарвал на два поредни европейски финала, след победното си попадение за 1:0 срещу Германия на Евро 2008.