Скандална вечер на "Калдерон", Барса продължава

Неймар вкарва първия си гол за 1:1.
Барса се радва след третото попадение, решило всичко в мача.
Фернандо Торес целува земята на родния стадион, след като вкара още в първата минута.

В емоционална и скандална класика Атлетико и Барселона показаха най-доброто и най-грозното от испанския футбол в едни 90 минути, спечелени от гостите с 3:2 в Мадрид. Така каталунците се класираха на полуфинал за Купата на краля след 1:0 у дома преди седмица в първия мач.

Двубоят започна със светкавица на Фернандо Торес - гол в 48-ата секунда, след като нападателят елиминира Хавиер Масчерано и стреля в далечния ъгъл. Хлапето рухна на тревата и целуна игрището на своя роден стадион "Висенте Калдерон". Веднага изчислиха - последният му гол на този терен е на 15 април 2007 г., победен за 1:0 над Леванте. На същата врата пред ултрасите от "Френте Атлетико".

Но Барса бързо се съвзе и грандиозна контраатака Меси-Суарес-Неймар бе завършена от последния - 1:1.

В свой стил, Атлетико на Чоло Симеоне игра на ръба на грубостта, агресивно, емоционално и на крилете на ентусиазма на публиката. Стадионът гърмеше, а по терена домакините преследваха съперника като дивеч. Няколко груби фаула на Марио Суарес срещу Меси така изнервиха Лео, че той изрита топката в рекламните пана и получи жълт картон.

Атлетико поведе от несъществуваща дузпа, отсъдена за съмнително нарушение на Масчерано срещу Хуанфран, което обаче бе извън наказателното поле. Но 3 минути по-късно Миранда си вкара нелеп автогол след корнер и - 2:2.

В края на полувремето нова контра, подета от Меси, завърши с гол на Неймар - 3:2 и край на интригата. Но и тук настанаха скандали - в атаката преди това Жорди Алба спря с ръка голов удар на Антоан Гризман, но вместо дузпа Барса открадна топката и направи голова контраатака, а асистенцията към Неймар бе именно на изстрелялият се през цялото игрище Алба.

На почивката явно в тунела към съблекалните е имало спречкване, защото Атлетико излезе без капитана си Габи, изгонен с червен картон в паузата. Минута след подновяването на играта Арда Туран от Атлетико хвърли бутонката си по страничния съдия, но не бе изгонен. Все пак Марио Суарес, сериен нарушител в тази бурна вечер, получи втори жълт картон и напусна терена 6 минути преди края.

Барса е първият полуфиналист, останалите три реванша от четвъртфиналите са в четвъртък вечерта.