Резерва остави Милан в играта за топ 4

Борини вкара втория гол за Милан, който в крайна сметка се оказа победен Снимка: Getty Images
Борини вкара втория гол за Милан, който в крайна сметка се оказа победен

Милан победи трудно Болоня с 2:1 на "Сан Сиро" и със спечелените три точки остана в битката за топ 4 в Серия "А".

Съставът на Дженаро Гатузо имаше големи трудности в срещата, като треньорът трябваше да направи две принудителни смени, а в последните 15 минути и да играе с човек по-малко.

Точно една от резервите обаче - Фабио Борини, отбеляза победния гол.

Милан поведе в 37-ата минута с попадение на Сусо, който проби и от границата на наказателното поле стреля точно с левия крак за 1:0.

В 67-ата минута скоро влезлият Фабио Борини покачи на 2:0 с добавка след спасен удар на Пакета.

Само 6 минути по-късно Матия Дестро намали за гостите, а двубоят стана още по-сложен за "росонерите" заради два глупави жълти картона на Лукас Пакета.

Бразилецът първо извърши нарушение, а после в протестите си направи малък контакт със съдията и това му донесе светкавично изгонване от игрището.

В 95-ата минута и Никола Сансоне от гостите получи червен картон за скандал с Франк Кеси. Веднага последва финалният съдийски сигнал, но страстите продължиха и бяха показани още червени картони при ясен краен резултат.

Благодарение на победата Милан се качва на пето място в класирането с 59 т., колкото има и шестият Рома. Четвъртият Аталанта е с 3 пункта повече, а до края остават три кръга.