Рецитал на Меси в каталунското дерби

Меси направи голям мач в дербито.

Барселона разгроми Еспаньол с 5:0 в каталунското дерби от третия кръг на Примера дивисион. С хеттрик се отличи Лионел Меси.

Блаугранас натисна от първата минута и в 26-та минута Лионел Меси излъга бранител на Еспеньол, след което намери мрежата. При гола останаха съмнения за засада.

В 35-та минута Меси отбеляза втория си гол в мача като завърши атака започнала от Луис Суарес, преминала през него и Жорди Алба, който го намери пред вратата и от трудна позиция аржентинецът удвои.

В 67-та минута Меси оформи своя хеттрик, след като завърши атака, започнала от Луис Суарес, с удар от границата на наказателното поле.

В 83-та минута Меси изведе Суарес отляво на вратата, но уругваецът вместо да пробва сам да отбележи, реши да върне топката на Меси, за да може аржентинецът да вкара и четвърти гол, но ударът на аржентинеца мина над вратата.

Три минути преди края Меси отново опита късмета си от фаул, топката излезе в корнер, а след неговото изпълнение Жерар Пике с глава направи резултата 4:0.

В последната минута на редовното време сметкавична контраатака на Барселона беше завършена от Луис Суарес, който се възползва от подаването на Усман Дембеле, за да оформи крайното 5:0.