Погба и Люк Шоу зарадваха Моуриньо на старта на Висшата лига

Люк Шоу вкара първия си гол въобще в мъжкия футбол и той се оказа победен за Юнайтед Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед победи с 2:1 Лестър на "Олд Трафорд" в първи мач от Премиършип през този сезон.

Първенството в Англия започна със сравнително лесна победа на "червените дяволи", които рано откриха резултата и не изпуснаха водачеството.

Малко след като изтече една минута игра, съдията Андре Маринър даде дузпа за домакините за игра с ръка на Уес Морган, спрял силен шут към вратата на Шмайхел.

Пол Погба вкара с неспасяем удар от бялата точка и така първият гол за сезона беше факт.

Лестър реагира добре и направи няколко атаки през левия си фланг, а Де Хеа отчете едно спасяване при удар отблизо на Мадисън.

Юнайтед започна силно второто полувреме, но не успя да увеличи преднината си при няколко обещаващи атаки. Де Хеа отново трябваше да се намесва в 75-ата минута при шут на Грей.

В 78-ата Алексис Санчес изведе влезлия като резерва Лукаку абсолютно сам срещу Шмайхел, но вратарят някак успя да спаси удара на белгиеца.

В 82-ата минута "червените дяволи" решиха всичко с второ попадение. Хуан Мата изведе Люк Шоу отляво и левият бек отбеляза първия си гол за Юнайтед - 2:0.

В 92-ата минута гостите върнаха едно попадение след прострелно центриране, което се отби в гредата и което Джейми Варди довкара във вратата за крайното 1:2.