Бледа Франция изживя голям шок срещу Турция

Турция игра много подредено и обезличи звездите на Франция, а в атака можеше да отбележи и още голове

Турция шокира Франция с победа с 2:0 у дома в група H от квалификациите за Евро 2020.

Световните шампиони се провалиха тотално в Коня и пуснаха два гола още през първата част, а в предни позиции не създадоха почти нищо опасно.

В първите минути Франция владееше инициативата, но играеше вяло, докато Турция дочака своя момент и вкара при първата си опасност пред Лорис.

В 30-ата минута Юндер центрира от фаул, Демирал отклони с глава и Каан Айхан също с глава откри резултата.

10 минути по-късно домакините нанесоха втори удар. След грешка на Юмтити пред наказателното поле на Франция, Ченгиз Юндер се измъкна отдясно и с удар в далечния ъгъл покачи на 2:0.

"Петлите" изобщо не можеха да застрашат Гюнок и да уцелят вратата му, а през втората част опасните положения отново бяха за Турция.

Уго Лорис спаси на два пъти вратата си след удари на Бурак Йълмаз и после на Текдемир отдалеч. Пет минути преди края Йълмаз пропусна още веднъж от чиста позиция при контраатака.

Турция повежда в класирането в групата с 9 т. след три победи от три мача. Това е първа загуба за Франция, която остава с 6 т. Толкова има и Исландия след победата с 1:0 над Албания по-рано днес.