Ибрахимович призна: Играх с ръка

Златан Ибрахимович спечели награда за играч на мача след асистенцията си за първия гол и отбелязването на победното попадение Снимка: Getty Images

Златан Ибрахимович си призна, че е играл с ръка при първия гол на Манчестър Юнайтед за победата с 2:1 над Кристъл Палас в сряда вечер.

Шведският нападател отклони топката с ръка за попадението на Пол Погба за 1:0, като при него французинът бе и в засада.

„Опитах се да подам на Пол, тъй като беше свободен. Мисля, че топката ме докосна по ръката, след което се удари и в корема ми. Ще трябва отново да видя повторение“, каза Ибрахимович след мача.

Впоследствие Палас успя да изравни, но отново комбинация Погба-Ибрахимович в последните минути завърши този път с гол на нападателя, осигурявайки трите точки за Юнайтед.

Грешките на рефера Крейг Поусън не се изчерпваха с неотсъдените нарушение и засада при първия гол на Юнайтед. Главният съдия не видя и игра с ръка на Джо Ледли и не отсъди чиста дузпа за „червените дяволи“.

В крайна сметка Юнайтед стигна до победата, но остава на шестата позиция с 27 точки – на три зад петия Тотнъм и на още три зад четвъртия Сити. Кристъл Палас е 16-и с 15 т., на само три над опасната зона.

През уикенда предстои нов кръг във Висшата лига, в който Юнайтед е гост на УБА, а Кристъл Палас приема Челси.