Ливърпул се изложи у дома след елементарни грешки

Юрген Клоп разяснява претенциите си на рефера Лий Мейсън след края на срещата Снимка: Getty Images
Юрген Клоп разяснява претенциите си на рефера Лий Мейсън след края на срещата

Ливърпул изпусна Борнемут на "Анфийлд" и стигна само до 2:2 в мач от 31-ия кръг на Висшата лига.

Гостите поведоха след груба грешка на Джорджиньо Вайналдум в 7-ата минута, когато опита да върне на вратаря, но Беник Афобе пресече и без проблеми преодоля Миньоле за 0:1. След средата на първото полувреме Ливърпул наложи натиск, за да обърне мача и изпусна няколко изгодни ситуации преди Коутиньо да изравни. Неговият сънародник Роберто Фирмино го изведе сам срещу вратаря и той не сбърка за 1:1.

През второто полувреме Натаниел Клайн тресна гредата за мърсисайдци, а в 59-ата минута те стигнаха до пълния обрат. Вайналдум центрира на далечната греда и Дивок Ориги с глава отблизо засече за 2:1. Вместо до края да постигне по-изразителна победа, Ливърпул позволи изравняване в 87-ата минута след нова елементарна грешка в защита. При дълъг тъч към наказателното поле бранителите на домакините така и не успяха да изчистят и в крайна сметка Джошуа Кинг беше най-съобразителен, за да направи 2:2.

След разочароващия резултат Ливърпул остава на трето място с 60 т., две повече от четвъртия Манчестър Сити, който обаче има и мач по-малко. Борнемут е на 13-о място с 35 т.