39-годишен огорчи Интер в края, провал и за Милан

Игуаин не може да вкара вече в осем мача Снимка: Getty Images
Игуаин не може да вкара вече в осем мача

Миланските грандове отново разочароваха привържениците си в днешните мачове от Серия "А".

Милан загуби с 0:1 от Фиорентина на "Сан Сиро" и затвърди слабата си форма от последните седмици.

Италианският национал Федерико Киеза отбеляза победния гол за Фиорентина и съвсем разклати поста на Дженаро Гатузо начело на Милан. Гонсало Игуаин пък навъртя осем поредни мача без гол.

Интер направи разочароващо 1:1 срещу Киево, допускайки изравнителен гол в 91-ата минута.

В 39-ата минута Иван Перишич вкара за "нерадзурите" отблизо след добра атака с множество подавания.

В края обаче защитата на Интер се провали и позволи на 39-годишния Серджо Пелисиер да изравни сам срещу Ханданович.

Повод за радост имаше Наполи след труден домакински успех с 1:0 над СПАЛ.

Раул Албиол се разписа с глава след корнер в края на първото полувреме и голът му си остана единствен, макар че Наполи удари две греди, а младият им вратар Алекс Мерет се прояви и спаси всичко възможно, включително и в последните секунди.

Така Наполи поне за малко съкрати аванса на лидера Ювентус на 6 т., преди шампионът да изиграе мача си от кръга срещу Рома.

Интер е на трето място, но вече доста далеч от върха, докато Милан изпадна от топ 4 и вече е на точка зад Лацио.