За какво ти е Неймар, когато имаш Нкунку? ПСЖ прегази последния

Кристофър Нкунку се справи перфектно в заместването на контузения Неймар, докато Мбапе водеше атаката на ПСЖ в отсъствието на наказания Единсон Кавани Снимка: Getty Images

За какво ни е Неймар, като си имаме Нкунку? Това си мислеха феновете на ПСЖ по врме на разгрома с 5:0 над последния Метц няколко дни след отпадането от Реал Мадрид в Шампионската лига.

20-годишният талант, излязъл от академията на парижани, вкара нови два гола за столичани, след като в миналия кръг отбеляза дебютния си гол в Лига 1 този сезон.

ПСЖ поведе с 4:0 още преди почивката на "Парк де Пренс". Освен Кристофър Нкунку, се разписаха още Тома Мюние, който откри резултата в петата минута, и Килиан Мбапе, който направи 4:0 в добавеното време на първата част.

Крайното 5:0 оформи капитанът Тиаго Силва осем минути преди края на редовното време.

След победата ПСЖ има вече 77 точки на върха в Лига 1, с цели 14 пред втория Монако. Метц остава последен с 20 пункта след 29 изиграни кръга.