С два светкавични гола Барселона продължи безпогрешния си ход

Дембеле се радва с Юмтити и Коутиньо след отбелязването на победния гол Снимка: Getty Images
Дембеле се радва с Юмтити и Коутиньо след отбелязването на победния гол

Барселона продължава без грешка в Ла Лига и постигна четвъртата си поредна победа от началото на първенството.

Каталунците взеха трудното гостуване на Реал Сосиедад с 2:1 благодарение на бърз обрат през второто полувреме.

Преди това домакините поведоха в 12-ата минута чрез Ариц Елустондо, който получи топката след центриране от фаул, а при удара му кълбото се отклони в гредата преди да влети в мрежата.

Реал Сосиедад без особени проблеми задържа преднината си до почивката, тъй като Барселона не създаваше нищо сериозно в атака.

В 62-ата минута Тер Щеген направи много важно спасяване и задържа резултата непроменен, а малко по-късно Луис Суарес беше в най-добра позиция след разбъркване и изравни за 1:1.

Три минути след изравнителния гол Усман Дембеле изведе Барселона напред и обратът беше факт. До края и двата тима имаха своите шансове, но победата остана за гостите.

Барса остава на първо място в класирането с 12 т., колкото може да събере и Реал Мадрид, ако по-късно днес победи Атлетик Билбао.