Мачът Черна гора - Русия бе прекъснат в 68-та минута.
Боеве по трибуните белязаха мача.
Игор Акинфеев беше уцелен със сигнална ракета още в осмата секунда.
Хари Кейн отбеляза гол в дебюта си за Англия.

Сериозни инциденти белязаха евроквалификацията Черна гора - Русия в Подгорица, която беше прекратена в 68-та минута заради безредици по трибуните и на терена.

Преди крайното решение срещата на два пъти беше прекъсвана. Вратарят на Русия Игор Акинфеев беше уцелен със сигнална ракета още в осмата секунда и бе изнесен на носилка.

След това той беше откаран в болница за прегледи, но се завърна с отбора в Москва. Заради този инцидент срещата беше прекъсната за 34 минути, но след това беше взето решение да се доиграе.

За Русия в 66-та минута Роман Широков пропусна дузпа. Минута по-късно друг руски футболист Дмитри Комбаров беше уцелен от хвърлена запалка от привържениците.

Последва масов бой между играчите и съдията Дениз Айтекин от Германия първо прекъсна мача, а след това взе решение той да бъде прекратен.

Фенове на двата отбора се сбиха по улиците на града преди двубоя, а след това и на трибуните. Очаква се Дисциплинарната комисия на УЕФА да разгледа случая. Вероятно ще бъде наложена служебна загуба 0:3 на Черна гора.

Уейн Рууни се отличи с гол и асистенция, а Англия записа пета поредна победа в група "Е".

На "Уембли" домакините разгромиха Литва с 4:0. Нападателят на Тотнъм Хари Кейн също се разписа в първия си мач за националния отбор на Англия. Уелбек и Стърлинг бяха другите голмайстори.

В други мачове от групата се стигна до очаквани резултати. Швейцария победи Естония с 3:0. Фабиан Шер, Гранит Шака и Харис Сеферович вкараха головете за домакините.

Словения отнесе големия аутсайдер Сан Марино в 6:0, а един от головете заби бившият нападател на Литекс Миливое Новакович.

Алваро Мората вкара победно за 1:0 в полза на домакина Испания над Украйна.

Нападателят на Ювентус се разписа в 28-ата минута на стадион "Рамон Санчес Писхуан" в Севиля.

Европейският шампион обаче все още е втори в групата, след като Словакия спечели с 3:0 над Люксембург и е първи без загубена точка.

В друг мач от групата Беларус успя да обърне Македония в Скопие от 0:1 до 2:1. Александър Трайковски вкара за домакините в 9-та минута.

Тимофей Калачев изравни секунди преди почивката, а Сергей Корниленко донесе победата в 82-та минута.