Две дузпи решиха изхода от Испания - Норвегия

Две дузпи решиха изхода от Испания - Норвегия Снимка: Getty Images

Две дузпи решиха изхода от първия мач на Испания в квалификациите за Европейското първенство през 2020 година. „Ла фурия“ постигна победа с 2:1 на „Местая“, благодарение на победен гол на Серхио Рамос от бялата точка.

Домакините откриха още в 16-ата минута чрез Родриго, който засече центриране на Жорди Алба, и имаха още шансове за гол през първото полувреме, но не ги осъществиха.

През второто норвежците заиграха по-добре и в 64-тата получиха възможност да изпълнят дузпа, след като Мартинес събори Йонсен в наказателното поле. Джошуа Кинг не остави шансове на Давид де Хеа от 11-метровия наказателен удар и изравни.

Равенството властва само шест минути, след като в 70-ата и Испания получи шанс да изпълнява дузпа след лошо връщане към вратаря, който събори Алваро Мората в наказателното поле.

Капитанът Серхио Рамос застана зад топката и с вече превърналата му се в запазена марка паненка донесе трите точки за домакините.

По-рано през деня се изиграха още два мача от група F, като и те завършиха при резултат 2:1 – Швеция и Малта постигнаха домакински победи над, съответно, Швеция и Фарьорските острови.

Така Испания, Малта и Швеция имат по три точки след първите мачове и равна голова разлика – по 2:1, а Норвегия, Фарьорите и Румъния са с 0.