Още една крачка към титлата

Фетел направи още една крачка към четвъртата си поредна титла във Формула 1 Снимка: Getty Images
Фетел направи още една крачка към четвъртата си поредна титла във Формула 1

Световният шампион във Формула 1 Себастиан Фетел направи още една много важна крачка към четвъртата си поредна титла, след като спечели Гран при на Италия на „Монца". Германецът нямаше проблеми с конкуренцията, а заедно с него на подиума се качиха Фернандо Алонсо с Ferrari и другият пилот на съотборникът му Марк Уебър.

Това е шеста победа за Фетел този сезон, а феновете отново го освиркаха - този път при награждаването и импровизираното интервю, което първите трима дават пред публиката на почетната стълбичка.

Четвърти остана вторият пилот на Ferrari Фелипе Маса, а Топ 10 допълниха Нико Хюлкенберг (Sauber), Нико Розберг (Mercedes), Дениъл Рикардо (Toro Rosso), Ромен Грожан (Lotus), Люис Хамилтън (Mercedes) и Дженсън Бътън с McLaren.

Фетел успя да опази първата си позиция на старта, но Маса направи много силно потегляне, спечели две позиции и излезе втори от първия шикан. Уебър и Алонсо успяха да прескочат Хюлкенберг на старта, а Райконен, който тръгна много силно от 11-о място, удари отзад Серхио Перес. Това веднага прати финландеца в бокса за нов нов и предно крило.

Алонсо успя бързо да изпревари Уебър - феновете посрещнаха с бурна радост атаката му от външната страна на шикана „Роджа" в 3 обиколка. Веднага Алонсо започна да догонва Маса, който го пусна напред в шикана „Ретифилио".

Уебър от своя страна догони Маса, но не успя да го изпревари веднага, а това му се отдаде едва в средата на състезанието.

Спукана гума прави Хамилтън още в началото в бокса, а от тима решиха той да кара с две спирания за смени на гуми. Райконен също смени стратегията си на такава с два бокса, но това не му позволи да влезе в точките, след като още в първата обиколка се оказа на дъното на класирането. Хамилтън завърши девети, а Райконен - 11-и.

След Гран при на Италия Фетел има 222 точки, а вторият в класирането Фернандо Алонсо е с 169. Люис Хамилтън събра 141, а Райконен остана с 134.